wtorek, 31 grudnia 2013

Warsztaty decoupage - "Obudź w sobie artystę"

Warsztaty decoupage pod tytułem „Obudź w sobie artystę” organizowane przez 4handmade.pl w Krośnie,  przeszły do historii. Spotkanie odbyło się w Piwnicy PodCieniami mieszczącej się na krośnieńskim rynku.

   W warsztatach wzięło udział ponad dwadzieścia osób. W tym gronie dominowały kobiety jednak Pan Artur pokazał iż taka forma zdobienia nie jest obca dla mężczyzn. Wszystkim gratulujemy odwagi, pomysłu i zaangażowania. Duże brawa należą się również pięcioletniej Zuzi za pomysłowość i precyzyjne wykonanie swojego projektu. Mamy dowód na to, że decoupage jest techniką uniwersalną i dostępną dla każdego.

   Głównym celem naszego spotkania było przedstawienie możliwości jakie daje nam technika decoupage. Pokazanie, że każdy może tak naprawdę stać się artystą i tworzyć prace na wysokim poziomie. Przedstawiliśmy również decoupage jako technikę użytkową- taką, która pozwala na upiększanie przedmiotów codziennego użytku. Rzemiosło artystyczne nie jest wymarłą dziedziną sztuki. Wciąż żyje i sprawia, że świat wokół nas staje się piękniejszy.

   Jesteśmy pewni, że przyjemniej jest kiedy otaczają nas niebanalne, własnoręcznie wykonane cudeńka.

   Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się jak przygotować przedmiot do zdobienia, jakie materiały są niezbędne, jak zaplanować ozdabianie i na co zwrócić uwagę podczas poszczególnych etapów tworzenia.
Otrzymali konkretne narzędzia do pracy i praktyczne szkolenie z podstaw tworzenia techniką decoupage. Uczestnicy poznali także jedną z metod transferowania, która otwiera nowe możliwości i podsuwa ciekawe pomysły na kolejne prace.

   Przedmiotem zdobienia była drewniana herbaciarka, prawdziwe wyzwanie. Kilka osób podjęło trudniejszy temat – m.in. chustecznik, tace śniadaniową i skrzynkę na klucze.
Wszyscy pracowali w pocie czoła.
Nasza ekipa 4handmade.pl zapewniała fachową pomoc, uczestnicy natomiast wkładając całe swoje serce i talent tworzyli niepowtarzalne przedmioty. Zaskakujące na jak wiele sposobów można ozdobić jedną rzecz. Z pewnością kolejne pomysły tlą się już w głowach.

   Szczególne słowa wdzięczności chcemy skierować do opiekunów PiwnicyPodCieniami należącej do Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Dzięki ich uprzejmości mogliśmy rozwijać nasze talenty w szesnastowiecznych murach miasta Krosna. Ta wspaniała oprawa towarzyszyła nam podczas tworzenia i inspirowała tego popołudnia niejednego artystę.

   W kolejnych postach opublikujemy prace uczestników warsztatów. Mamy nadzieję, że już wkrótce znów się spotkamy, aby poszerzać nasze horyzonty i rozwijać drzemiące w Was talenty.

    
Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację. Dzięki temu jeszcze na chwilkę możemy wrócić do sobotniego wieczoru.

 Już wkrótce więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na facebooku klik.
Materiały, z których korzystaliśmy na warsztatach znajdziecie TUTAJ.


Czekamy na zdjęcia Waszych prac oraz wspomnienia i komentarze z warsztatów.

Pozdrawiamy 
Ekipa Niepoprawnych Optymistów.
WebRep
currentVote
noRating
noWeight

11 komentarzy:

 1. Miejsce warsztatów - niesamowite:) Dziewczyny zorganizujcie jakieś warsztaty bliżej morza, to chętnie wpadnę :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hmmm pomyślimy nad tym:))) Nowy Rok się zbliża więc szalone projekty czas zacząć!

   Usuń
 2. Piękne zdjęcia, grupa uśmiechnięta i widać otwarta na propozycje organizatorów , oby więcej takich spotkań

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za miłe słowa. Szkoda, że nie było Cię pośród uczestników. Na szczęście Twoje prace można podziwiać na blogu;).

   Usuń
 3. Gratulację udanych warsztatów :)
  Najlepszego na Nowy Rok raz jeszcze! :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki Zuza! Może uda nam się kiedyś zaprosić Cię jako eksperta;) na nasze warsztaty.
  Tym czasem życzymy wszystkiego co najlepsze na Nowy Rok, wielu inspiracji, a przede wszystkim czasu na realizacje zamierzonych projektów. Niech radość rozbrzmiewa w całym Twoim domu, a miłość wypełnia każdy kąt! Szczęśliwości! Życzymy całą ekipą!

  OdpowiedzUsuń
 5. Gartulacje :) szkolenie wygląda bardzo profesjonalnie - tak trzymać! I świetnie, że zaraziliscie pasją decoupage kolejne osoby :) Świetna sprawa! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale wspaniała przestrzeń do kreatywnych działań : ) Suuuper!
  Tak pięknych- jak i piękniejszych- lokalizacji na kolejne warsztaty. Tłumów tych, którzy potrzebują fachowej porady i odrobiny otuchy, by zacząć :)
  Wszystkiego kreatywnie- artystycznego na Nowy Rok : )

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślicie może nad następnymi warsztatami w Krosnie ? :) Jestem z okolic Krosna więc z chęcią bym się zapisał :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Już prawie oficjalnie możemy powiedzieć, że kolejne warsztaty w Krośnie organizujemy 23 kwietnia tuż po świętach.
  Jaka tematyka Cię interesuje?

  OdpowiedzUsuń