piątek, 6 grudnia 2013

Niech Anioły strzegą Tworzących

          W całym Beskidzie oraz Bieszczadach, skąd pochodzi większość naszej ekipy, ciężko chyba znaleźć kogoś kto nie wierzyłby w anioły.. W Boga - różnie bywa, ale w anioły.. w anioły to każdy. A już na pewno każdy doskonale wie, że warto mieć takiego Anioła Stróża po swojej stronie a nie po przeciwnej. My też doskonale o tym wiemy dlatego na naszym stoisku pojawiły się anioły - każdy ze swoją duszą, swoim stoickim "drewnianym" spokojem i tą niesamowitą siłą, która sprawia, że nikt obok nich nie przechodzi obojętnie. Jednym się podobają, innym nie; jedni słyszą ich piękno, inni nie; jedni znajdują z nimi wspólny język i zabierają do domów, inni nie. 

I my bardzo chcielibyśmy, aby anioły znajdowały swoich podopiecznych w ten magiczny sposób, w który do tej pory znajdowały. Tak, tak - podopiecznych, a nie właścicieli. Bo choć zmieniają miejsce, to moc surowego, ręcznie ciosanego i malowanego litego drewna się nie zmienia. Są magiczne - ale żeby to poczuć, trzeba stanąć z nimi twarzą w twarz. I to jest jeden z najlepszych momentów codziennego rozkładania stoiska... dotykam kawałka drewna, a jego ciężar jest zupełnie nie taki jak powinien być. Dlatego mój ulubiony - czerwony jest już z jednymi z najbliższych w mojej Rodzinie. Żeby czuwał...

Jeżeli i Wy czujecie to nieopisane "coś" widząc takie surowe, dostojne a za razem ciepłe i swojskie ANIOŁY - wiecie o czym mówię. I mam nadzieję, że każdy z Was również ma swojego Anioła w jakiejkolwiek postaci by nie był.

 

A dzisiaj chciałabym powiedzieć mojemu Aniołowi, który właśnie czuwa i w razie potrzeby, bez względu na wszystko idzie na pomoc bieszczadzkim turystom, że czasami tylko dzięki Niemu wierzę, że będzie lepiej . Strzeż mnie do końca.


Ada

3 komentarze:

 1. Bardzo się cieszę ze trafiłm na tego bloga też kocham anioły wykonuję je w dwoch technikach pergaminowej i krzyżykowej / zresztą zapraszam do bloga http;//tessart57.blogspot.com/ Pozdrawiam z wietrznego podkarpacia Teresa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło, że czujesz o czym mowa. Tym bardziej, że jesteś STĄD - tak jak my :) Zapraszamy do szklanego (i nie tylko) Krosna i życzymy powodzenia w mikołajowym candy!

   Usuń
 2. Na pewno kiedyś do Was trafię / w realu !!!!/

  OdpowiedzUsuń