wtorek, 19 listopada 2013

Transferomania!
    Od dawna szukam złotego środka na zrobienie transferu. Zaplanowałam sobie, że kiedyś Wam o tym opowiem. O sytuacjach jak rozpuszcza mi się farba zmagając się z rozpuszczalnikiem, jak odchodzi  mi teflon od żelazka;) próbując "nową" metodę transferowania, jak spędzam godzinę na tarciu po kartce z nadzieją, że się uda;) i wreszcie o Wicolu, który podobno jest cudowną substancją do wszystkiego. O tym wszystkim innym razem;)))

Dziś o czymś przyjemnym szybkim i w miarę łatwym w użyciu.     FOTOtransfer "magiczna" substancja przenosząca nasze laserowe wydruki na powierzchnie wszelkiego rodzaju. (Nie dla tych, którzy posiedli tajniki wiedzy przenoszenia wydruków dzięki NITRO i innym podobnym. Chyba, że chcecie spróbować czegoś szybkiego:). 


Szybki foto kursik:
  1. Pierwszym krokiem jest wybranie grafiki i wydrukowanie jej w lustrzanym odbiciu na drukarce LASEROWEJ (ważne!)
  2. Następnie nakładamy rozsądną warstwę na powierzchnię gdzie chcemy umieścić grafikę. (Dlaczego rozsądną? Otóż jeśli nałożymy zbyt mało jest ryzyko, że pewne elementy mogą się nie odbić, jeśli natomiast nałożymy za dużo, po wyschnięciu zostanie nam nadmiar kleju, tworząc nieładne zgrubienia.)
  3. Na pomalowaną FOTOtransferem powierzchnię przykładamy grafikę.(Wydrukiem do spodu). Dokładnie dociskamy naszą grafikę i usuwamy nadmiar kleju który spod niej wypłynął.
  4. Suszymy przez 10 minut suszarką, po czym czekamy aż kartka ostygnie (jak poleca producent) lub zostawiamy na noc do wyschnięcia. (Ja zastosowałam oba rozwiązania na raz, wydaje mi się, że nagrzanie jest dość istotną sprawą).
  5. Następnie moczymy kartkę gąbką i powoli rolujemy papier palcem. (wymagana CIERPLIWOŚĆ)
  6. Później prace zabezpieczamy lakierem i GOTOWE:)

      FOTOtransferu możecie używać na każdej powierzchni. Przenosić możemy napisy, grafiki, a nawet zdjęcia. Umieszczając zdjęcie bliskiej osoby na drewnianym sercu możemy stworzyć bardzo oryginalny i osobisty prezent np na Święta Bożego Narodzenia;) 
   Medium to daje ogrom możliwości! Teraz nie pozostaje nic innego tylko zakasać rękawy i korzystać z pomysłów, które kłębią się w W waszych głowach.

   Wykorzystane materiały znajdziecie TU:

   Kto dotrwał do końca jeszcze niespodzianka:) GRAFIKA do pobrania.

   Dobrego wieczoru!

    Jaga


  13 komentarzy:

  1. Wyszło ci świetnie! Znam ten ból, ja tak dokładnie chciałam usunąć papier po przeniesieniu na drwno, że kilka razy usunęłam też część rysunku- norma, za 4 razem chyba mi się udało :D

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Masz racje - trening czyni mistrza;)) jeszcze muszę trochę poćwiczyć, ale to i tak jest świetny sposób, bo do transferów z NITRO zupełnie nie mam cierpliwości.;)

    Usuń
  2. Podobnie jest przy użyciu Mod podge... tylko nie wiem czy on na tkaniny może być stosowany... Zrobiłam dwa wielkości A4 ze zdjęciami dzieci... palec chciał mi odpaść od rolowania :/

   OdpowiedzUsuń
  3. Na instrukcji od producenta teoretycznie pisze, że do drewna, szkła, tkanin, metalu i porcelany. Tkaniny dopiero będę testować;). Dam znać co i jak.

   OdpowiedzUsuń
  4. Dzięki za tutorial :) Pomoże wielu oosbom - mi tez :) I czekam z niecierpliwością na inne posty o transferowaniu. Pozdrawiam :)

   OdpowiedzUsuń
  5. Cieszę się, że Wam się podoba. P.s. Transfer działa również na szkle (sprawdziłam) zdjęcia niebawem:)

   OdpowiedzUsuń
  6. dla mnie transfer to cały zcas czarna magia :D pozdrawiam ciepluteńko

   OdpowiedzUsuń
  7. *u* będę musiała spróbować :D

   OdpowiedzUsuń
  8. Ciekawa alternatywa, mam dwa media, których nie mam czasu wykorzystać :)

   OdpowiedzUsuń
  9. no ja nie mam drukarki laserowej , mnie interesuje deku na tkaninie.

   OdpowiedzUsuń
  10. Świetna robota. Czy sprzedajesz też swoje wyroby?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. W tym momencie raczej na specjalne zamówienie. Ale jeśli ktoś chętny to z przyjemnością ;)

    Usuń
   2. W tym momencie raczej na specjalne zamówienie. Ale jeśli ktoś chętny to z przyjemnością ;)

    Usuń