wtorek, 5 lutego 2013

"Miej odwagę!"

  Codziennie każdy z nas staje przed co raz to nowymi wyzwaniami, decyzjami które trzeba podjąć, nieraz niezwykle trudnymi wyborami. Czy patrząc rano w lustro mamy odwagę powiedzieć sobie, że robimy właśnie to co chcemy- to co mamy w sercu, to o czym marzymy? Czy budząc się rano czekamy z niecierpliwością na naszą przygodę? Czy też boimy się postawić krok do przodu, aby przypadkiem nie upaść?
Może obawiamy się zaryzykować, bo przecież takie "bezpieczne" życie w sumie nam odpowiada? Praca, której nie lubimy- ale jest, brak czasu na przyjemności -przecież nikt go nie ma, brak środków na realizację marzeń-  kryzys..itd. Tak możemy przeżyć nasz niezwykle cenne życie, na siedzeniu w gmatwaninie układów i zależności dnia codziennego, nie pozwalając sobie nawet na chwile zapomnienia. 

  Jednak można inaczej. Warto zmienić kierunek, aby nabrać wiatru w żagle i śmiało płynąć do celu. Czasami trzeba stawić czoła nie jednej przeszkodzie, być może nie raz upaść, aby znów zacząć od nowa- mimo to warto, bo kiedy stajemy na szczycie naszego wyzwania, bierzemy głęboki oddech i dopiero wtedy odsłaniają się przed nami jeszcze piękniejsze horyzonty, możliwości o jakich nie mieliśmy do tej pory pojęcia.

  My zaryzykowaliśmy. Być może jesteśmy jednymi z wielu, którzy wierzą w swój niepoprawny optymizm i to, że może się udać. Dlaczego ma być inaczej? Wiele niepoznanych terytoriów jeszcze przed nami. Te, które odkrywamy, chcemy i Wam pokazać. Być może to jedynie jedna z licznych przygód, które na nas czekają. Chcemy przeżyć ją razem i bawić się przy tym wyśmienicie.
Co jest naszym celem? Trudno to nazwać. Gdzieś od dawna siedzi nam w głowie stworzenie miejsca dla wszystkich tych, którzy chcą cieszyć się życiem, realizować swoje pasje i sięgać po nawet najbardziej irracjonalne marzenia. Każdy z nas jest inny, każdy ma za sobą inną historię, jednak "to coś" nas łączy. W jakim kierunku rozwinie się to nasze "szeroko zakrojone pragnienie" tego jeszcze nawet my nie wiemy. Teraz przed nami kawał ciężkiej pracy. Miejmy nadzieje, że plon będzie obfity. 

  Nie tylko my walczymy teraz o spełnienie marzeń. Nasz przyjaciel Olek potrzebuje wsparcia w realizacji swojego celu. Jako, że życie bez przyjaciół byłoby jedynie "jałowym egzystowaniem", tak więc chcemy mu pomóc. Razem można znacznie więcej!:) Olek jak zwykle mierzy wysoko (w przenośni jak i dosłownie;) i tym razem padło na szóstą co do wielkości górę na świecie. Żeby adrenaliny nie zabrakło to w planie jest zjazd na nartach zachodnią ścianą wspomnianej Cho Oyu.
Poniżej przedstawiamy fragment jego wypowiedzi :
"Równo rok temu zgłosiłem projekt wyprawy: "Lenin na nartach". Niestety nie zostałem laureatem memoriału. Mimo to własnymi siłami udało się zorganizować wyprawę, która zakończyła się sukcesem i spełnieniem mojego marzenia. 22 lipca zjechałem samotnie na nartach północną ścianą Piku Lenina 7134 m n.p.m. W tym roku podnosimy poprzeczkę jeszcze wyżej. Projekt wyprawy zakłada zdobycie szóstej, co do wysokości góry naszej planety Cho Oyu 8201 m n.p.m. zachodnią ścianą i zjechanie z wierzchołka na nartach. Do tej pory nikt w Polsce nie może pochwalić się podobnym osiągnięciem. Miej odwagę robić to, o czym marzysz!"
  Można ją znaleźć na stronie http://www.miejodwage.pl/743 . Tam też można oddać cenny głos na tegoroczną wyprawę, dzięki któremu i WY możecie przyczynić się do sięgania po swoje marzenia. Pokażmy, że warto mieć odwagę!

Ekipa 4handmade

2 komentarze: