wtorek, 19 lutego 2013

Mała Mi i magiczna kartka;)  Dziś przyszła pora na zdobienie tkanin. Wybór padł na body dziecięce. Białe, zwykłe, uniwersalne. Jak nadać im niecodzienny charakter? Wystarczy pomysł, "magiczna" kartka oraz farby lub markery  do tkanin. 

  Powrót do dzieciństwa i postaci z charakterem. Pamiętacie jeszcze tą małą osóbkę z dającym się wszystkim we znaki temperamentem? Osobiście darze ją sentymentem. Mały uparciuch z niej, a jednak ma w sobie coś za co można ją pokochać. Dlatego też dziś wybrałam właśnie Małą Mi jako postać do odwzorowania. Wybór oczywiście jest nieograniczony.  Kiedy już zdecydujecie się na jakiś wzór, projektując go sami bądź korzystając z grafik dostępnych w internecie wystarczy przenieść je na koszulkę (w moim przypadku na dziecięce bodziaki). Pomocny w tym będzie papier kopiujący. Warto go przymocować taśma klejącą (ważne aby śliską stroną papier stykał się z materiałem) Następnie układamy nasz wzór.


   Jak za starych dobrych czasów, przypominamy sobie kalkowanie;). Ważne, żeby do odbijania użyć miękkiego niezatemperowanego ołówka, dzięki temu nie uszkodzimy naszych kartek. Po dokładnym obrysowaniu uzyskujemy żółty wzór na naszej tkaninie.

  Przed przystąpieniem do malowania zabezpieczcie od spodu materiał np kartką czy tekturą, aby farbki "nie przebiły" na drugą warstwę materiału.

  Kolejny krok to obrysowanie konturów naszego projektu. Banalnie proste dzięki odbitym uprzednio - żółtym linią. Do tego świetnie nadają się ART markery lub farbki konturowe w aplikatorze. (W tym przypadku użyłam farbki w aplikatorze)
Po zaznaczeniu konturów proponuję wysuszyć je tak, aby nie rozmazały się gdy użyjemy kolejnego koloru. W innym wypadku czeka Was katastrofa;) lub zmiana planu:).
  W pierwotnej wersji moja Mała Mi miała być tylko w kolorach B&W, jednak po małym wypadku przy pracy trzeba było zmienić koncepcję. Tak powstało zielone tło;)  Dalej czeka nas zabawa w kolorowanie własnych projektów. Tu już miejsce dla pomysłowości każdego z Was.
 Ja postanowiłam pozostać na tym etapie. Z chęcią zobaczę Wasze dokonania w dziedzinie koszulek i farbek.


Życzę udanej i owocnej  zabawy!

Jaga.Użyte materiały:
-papier kopiujący-http://www.4handmade.pl/pl/c/Papier-kopiujacy/55 
-narysowany lub wydrukowany wzór
-farby do tkanin- http://www.4handmade.pl/pl/c/Do-tkanin-z-aplikatorem/49
-markery do tkanin- http://www.4handmade.pl/pl/c/Markery-do-tkanin/56

4 komentarze:

  1. Extra pomysł :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Teraz Was zapraszamy do "prostej" twórczości i dobrej zabawy. Czasami naprawdę niewiele potrzeba:). Jeśli tylko macie ochotę to wysyłajcie na naszego maila Wasze prace, a włożony trud zostanie z pewnością nagrodzony.:)

    OdpowiedzUsuń