czwartek, 7 marca 2013

Ze specjalną dedykacją dla naszych najmłodszych czytelników.

Ale nam się wiosennie zrobiło;) Promienie słoneczka... budzą wszystko do życia. Ku mojemu zaskoczeniu, na dzisiejszym spacerze spotkałam bazie i ... do tej pory nie wierzę;) - STOKROTKI.
Ahh już niedługo będzie można zrobić inauguracje naszego balkonowego stoliczka;) nie mogę się doczekać kawki w doborowym towarzystwie. Na zewnątrz zupełnie inaczej smakuje;)

Do rzeczy! Obiecany post dla naszego najmłodszego czytelnika. Dziś udoskonalamy, przerabiamy, nadajemy nowe życie wszelakim pudełkom. Jako, że kartonowe pudełka po butach każdy z nas posiada - więc do dzieła.

Oczywiście istnieje wiele sposobów na ozdobienie tekturowego przedmiotu. Możemy spróbować z tkaninami - groszki czy paski w bawełnianej postaci na pewno ocieplą jego wizerunek. Innym sposobem może być oklejenie kolorowym kartonem - wycięte koła, kwadraty, wszystko co nam przyjdzie na myśl.
Ja tym razem zdecydowałam się na technikę serwetkową.  W tym miejscu chciałam zaznaczyć, że zamiast serwetek można użyć specjalnego papieru do decoupage ponieważ jest wygodniejszy podczas przyklejania i bardziej wytrzymały. Szczególnie nasi mali twórcy mogą mieć mały kłopot z serwetką gdyż łatwo się rwie. Oczywiście warto wypróbować obie metody.

Zaczynamy!
Wybrane pudełko przygotowujemy malując je podkładem typu Gesso.Czekamy aż wyschnie, po czym jeśli to konieczne nakładamy drugą warstwę. *Sprawdza się w przypadku mocnych kolorów lub nadruków na pudełkach, które chcielibyśmy zatuszować.

Podkład gotowy- teraz czas dla małego artysty, wybieramy wzór jakim będziemy ozdabiać pudełko.
Zdecydowaliśmy się na serwetki.
  1. Oddzielamy warstwy serwetek. Interesuje nas ta pierwsza z góry, na której nadruk jest najwyraźniejszy. Możemy wykorzystać cały wzór lub poszczególne jego elementy, tworząc własną aranżację.
  2. Prowizorycznie ułożony wzór- przystępujemy do klejenia. Cienką warstwę kleju rozprowadzamy na pudełku. 
  3. Przykładamy naszą serwetkę tak, aby przyklejanie zacząć od środka wzoru. Najlepiej robić to płaskim pędzlem, wówczas możemy jednocześnie nakładać kolejną warstwę kleju. 
  4. Ważne aby podczas tego procesu pozbyć się wszystkich "bąbelków powietrza"
  5. Teraz potrzeba czasu, aby nasz klej wysechł. (użyty klej Decopatch zapewnia warstwę wodoodporną)
  6. Jeśli mamy ochotę urozmaicić nasz wzór - możemy użyć rozcieńczonych farbek lub tuszu. Wykorzystując gąbeczkę robimy cieniowanie w wybranych miejscach. Dla bardziej wymagających polecamy również media do spękań *efekty pracy z tymi gadżetami przy następnej okazji.
  • Osoby, które posiadające TEN klej - wystarczy, że nałożą kolejną warstwę, gdyż dobrze sprawdza się zarówno w roli kleju jak i werniksu.
  • Chwila cierpliwości - czas na suszenie... i GOTOWE:) nowe oblicze naszego pudełka.Podobnie postępując zamiast serwetek możemy skorzystać z: klasycznych papierów do decoupagepapierów ryżowych bądź tych dedykowanych do decopatch.

Czy można zrobić jeszcze coś? Jasne - dodajmy etykietkę do naszego schowka;). Wówczas zawsze będziemy wiedzieć, że to pudełko należy właśnie do KREDEK:)

Tutaj zamieszczam, krótki reportaż z prostego ozdabiania drewnianego pudełka.
Niespodzianka na koniec:
Wiosenny słoik. Pokrywka ozdobiona tą samą techniką.Udanego tworzenia!;)
Jaga

 Produkty do tworzenia:
-werniks Decopatch http://www.4handmade.pl/pl/p/Werniks-Aquapro-Decopatch/233
-serwetki, papiery do koloru do wyboru;) http://www.4handmade.pl/pl/c/Decoupage-serwetki%2C-papiery/18
-stempel akrylowy http://www.4handmade.pl/pl/c/Scrapbooking/29
-pędzel płaski http://www.4handmade.pl/pl/p/Pedzel-Decopatch-szer.-30-mm/171
-pudełko drewniane- http://www.4handmade.pl/pl/p/Komplet-3-pudelek-kwadrat/264


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz