poniedziałek, 23 czerwca 2014

Mężczyźni naszego życia.

     Dziś mamy szczególne święto. Choć w każdym kraju trochę inaczej obchodzone, z inną datą w kalendarzu, ale tak samo ważne. Nasza ekipa Dzień Ojca obchodzi właśnie 23-ego czerwca. 
Pomyślałam, że podzielę się z Wami moją radością i ogromnym szczęściem jakie mnie w życiu spotkało. Otóż, prawie dwadzieścia … parę lat temu*szczęśliwi czasu nie liczą;)  przyszłam na świat w pewnym małym miasteczku, gdzie przywitała mnie urocza rodzinka:). Dzielna mama do dziś wspomina męki jakie przeze mnie cierpiała;)))) no cóż ze mną nigdy łatwo nie było, z resztą kto normalny pcha się na ten świat;p 
Skoro się jednak na nim pojawiłam, od początku chce wykorzystać każdą daną mi sekundę. Tu będzie kolejna historia o nieprzespanych nocach i dniach;) (szkoda czasu na spanie skoro jest tyle do zobaczenia) heheh Tato opanował zdolność bujania wózka nogą, równocześnie ucinając sobie regenerującą drzemkę. 
Właśnie temu dzielnemu Tacie chce dedykować ten post. Tutaj rozwinę małą listę być może banalnych i prozaicznych rzeczy, ale niezwykle cennych dla mnie. Dziękuję za to, że:
- mogłam Ci "jeździć na baranach":), 
- za świeże bułeczki na śniadanie, które kupowałeś po powrocie z pracy.
- za to, że całowałeś mamę po powrocie do domu
- za naukę jazdy rowerem,
- za wypady na narty,
- za topienie mnie w morzu:) 
- za trzymanie mnie za rękę kiedy skakałam z pomostu
- za wyścigi na bieżni kiedy się przygotowywałam do egzaminu,
- za chodzenie po rusztowaniach
- za jazdę na "furze"
- za żarty
- za uśmiech
- za pomoc w każdej przeprowadzce;) nawet tej 1500km drogi w jedną stronę;)
- za to, że byłeś moim bohaterem
……. a wreszcie, dziękuję Ci za wiarę, za proste zasady, za zrozumienie, za wolność, a przede wszystkim za MIŁOŚĆ!

     Gdybym Wam chciała napisać wszystko co noszę w sercu o tym wyjątkowym człowieku, pewnie trochę by to trwało. Jednak chcę zachować to tylko dla siebie;). 

Z okazji "tatowego" dnia powstała koszulka, którą pewien Pan dumnie nosi;)Kilka słów do wszystkich tatusiów;)

"Tato"- brzmi dumnie. Już od pierwszych prób kiedy taki mały szkrab próbuje nazwać Cię tatą- serce rośnie. Jednak jest to niezwykle odpowiedzialna rola w życiu każdego mężczyzny, który ma szansę zostać ojcem. Pokuszę się o radykalność - jest to najważniejsze zadanie jakie macie Panowie do wypełnienia. Wy drodzy tatusiowie jesteście wzorem dla waszych synów, przykładem jak mają żyć, jakie zasady wprowadzać w swoje życie, jak kochać swoje kobiety. Niewątpliwie jesteście też najważniejszym wzorem mężczyzny jaki Wasze córki noszą w sercach przez całe życie, jakie mają poczucie wartości o sobie samych, jakich mężczyzn wybiorą na przyszłych ojców sowich dzieci. 
Dlatego apeluję, bądźcie mężni, miejcie dobrze zbudowany kręgosłup moralny, miłujcie swoje żony i bezwarunkowo kochajcie swoje dzieci. 


Z najlepszymi życzeniami dla Wszystkich Ojców;)
* mam nadzieję , że wśród naszych czytelników jest choć mały odsetek  mężczyzn:) 
Jaga

2 komentarze:

  1. Zgadzam się od Ojca zależy wychowanie dzieci.
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Łzy napływają do oczu... szkoda, że mój Tata nie był takim Tatą jak Twój... ehh... zresztą do dzisiaj ani z niego ojciec ani dziadek...
    na szczęście los wynagrodził mnie wspaniałym Teściem! więc dzisiaj mam komu powiedzieć NAJLEPSZY TATO NA ŚWIECIE :)

    OdpowiedzUsuń